Ortodonti denince akla eğri dişlerin düzeltilmesi akla gelse de aslında ortodonti sadece dişleri değil çenelerin düzeltilmesini de kapsamaktadır.

Ortodonti denince akla eğri dişlerin düzeltilmesi akla gelse de aslında ortodonti sadece dişleri değil çenelerin düzeltilmesini de kapsamaktadır. Çene darlıkları, çene asimetrileri, çenelerdeki gelişim geriliği veya fazlalığı gibi konular ortodontinin ilgi alanına girerler. Bu problemler yüz görünümünü doğrudan etkilediği için fonksyonun yanında estetik olarak da sorunlara yol açabilirler.

Çene problemlerinin tedavisinde yaş çok önemlidir. Erken yaşta (8-14 yaş arası) büyümü ve gelişimden faydalanarak çeşitli aygıtlar kullanılırak tedaviler gerçekleştirilebilir. Ancak büyüme ve gelişimini tamamlamış bireylerde çene amaliyatları gerekebilir. Böyle durumlarda ortodontist ve çene cerrahı birlikte çalışır ve çene problemleri ortognatik cerrahi ile düzeltilir. Çene problemlerinin düzeltilmesiyle beraber yüz görünümünde de gözle görülür iyileşmeler gözlenecektir.

Hakkımda

Uzm. Dt. Ahmet Yaşar Kimdir?
Daha fazla bilgi edin

Çalışma Saatleri

Pts - Cuma: 10:00 - 18:00 Cumartesi: 10:00 - 18:00 Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Phone: +90 545 90 60 450Cumhuriyet mah. Balcı sk. No:2 Ayazmalı Plaza daire:9 Nilüfer\BURSAYol Tarifi Almak İçin