Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber artık tedavi protokollerimiz de gelişmeye ve değişmeye başladı.

Özellikle üç boyutlu ağız içi tarayıcıların diş hekimliği alanında kullanılmaya başlanmasıyla beraber hem hekim hem de hasta için birtakım avantajlar da beraberinde geldi. Artık aparey ve şeffaf plak üretimi için kaşıkla ölçü almak yerine ağız içi tarayıcılarla dijital ölçüler alınabiliyor. Bu sayede hızlı, konforlu ve yüksek doğrulukta ölçüler alınmış oluyor.

Dijital ölçüler alındıktan sonra üretim safhasında da gelişmiş yazılımlardan faydalanılarak ortodonti alanındaki tüm apareyler, şeffaf plaklar, retainerlar ve indirek bonding uygulamaları bilgisayar ortamında kişiye özel olarak tasarlanabiliyor. Tasarlanan bu apareyler ise üç boyutlu yazıcılarla üretilip kullanıma hazır hale getiriliyor. Böylece baştan sona dijital olarak hazırlanan apareyler üretilmiş oluyor. Bu sayede konforlu, pratik ve uyumluluğu yüksek üretim süreci tamamlanmış oluyor.

Üretim dışında, tedavinin planlanması ve kararlaştırılmasında dijital uygulamalar ön plana çıkıyor. Son zamanlarda yapay zekadaki gelişmeler sayesinde bilgisayar üzerinde bir tedaviyi baştan sona tasarlamak ve sonucu üç boyutlu olarak görmek mümkün. Bu sayede tedavi hedefini hastalar net bir şekilde görebilmiş oluyor ve istenilen sonuçta uzlaşmak çok daha kolay hale geliyor.

Teknoloji ve yapay zekadaki gelişmelerle birlikte ileride daha da fazla dijitalleşeceğimizi öngörebiliriz. Ortodonti alanındaki gelişmeleri heyecanla takip ediyoruz.

Hakkımda

Uzm. Dt. Ahmet Yaşar Kimdir?
Daha fazla bilgi edin

Çalışma Saatleri

Pts - Cuma: 10:00 - 18:00 Cumartesi: 10:00 - 18:00 Pazar: Kapalı

İletişim Bilgileri

Phone: +90 545 90 60 450Cumhuriyet mah. Balcı sk. No:2 Ayazmalı Plaza daire:9 Nilüfer\BURSAYol Tarifi Almak İçin